Yıllar Yıllar Sonra

, , 4 comments
"Senden uzakta, nedendir bu sessizlik. Yanımdaysan ama çok uzaksan yine de, bırak ta ümitlerim sarsın zihnimi yağmurlu bir akşamda. Senden ayrı her dakika, her saniye içimde bir şeyler kopuyor, yerine koyamayacağım şeyler uçuyor sensiz esen rüzgarlarda"

Herkes bulamaz böyle aşkları, böyle güzel duyguları yakalayamaz. Bazen zaman lazımdır dipten göğe yükselmek için, bazen ise tek bir insan yeter.. 

Sizi sizden başka kimseler anlamadığı anda yalnızlık çöker üzerinize, tabularınızı kıracak insanı aramaya koyulursunuz düşüncelerinizde. Yalnızlıktan kaçarak kurtulmaya çalışmayın yeter ki. Çünkü kötü olan "yalnızlık" değil "yalnızlaşmaktır". 

Bu hayatta kimse için kendiniz olmaktan vazgeçmeyin ! Kimse anlamasa da farklı olmaktan vazgeçmeyin. Hayallerinizin peşinden gidin daima. Kin tutmayın, kendinizi sınırlamayın ve yaşamaktan asla vazgeçmeyin. Umudunuzu kaybetmeyin, geleceğe, sevdiğiniz insana tutunun. Upuzun hayatın yolunda mükemmeliyeti arayın. Dibe vurursanız sizi sizden başka kaldıracak insan sayısı az ama değerlidir her zaman, unutmayın.. 

Çünkü hayatta her şey güzel bir defter ve iyi yazan bir kalem ile başlar. Yazmaktan asla korkmayın, içinizi defterlere açın, kaçmayın düşüncelerinizden. Müzik dinleyin mesela, ruhunuza derin dokunuşlar yapın. Tazelenin...

Sevdiğiniz insanı bulduğunuzu düşündüğünüz dakikadan itibaren mutlu olmaktan başka bir şey düşünmeyin. Kapkaranlık, zehirlerle boğulmuş şehirlerde, mutlu olmak için elinize geçen her fırsatı değerlendirin. 

Derin bir nefes alın ve ona kocaman sarılın şimdi her şey daha güzel olacak.

Buna inanın...

4 yorum:

 1. oldu mu öyle bariiii :) güzel başlangıç :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen böyle oldu, ancak mutlu bir son asla olmadı. Geriye sadece son kelimesi kaldı.

   Sil
  2. tahmin etmiştiim. öyle oluyo geneldeee :)

   Sil
  3. Olsun, her sonun yeni bir başlangıcı vardır elbet :)

   Sil